Hakkımızda

Merhaba,
Baş dönmesi ve denge bozuklukları tanı ve tedavisindeki zorluklar nedeni ile hep gizemli kalmış konulardan birisi olmuştur. Bu nedenle çoğu zaman baş dönmesi sorunu olan hastaların tedavileri ya tesadüfen gerçekleşmiş ya da başarısız kalmıştır.

Baş dönmesi ve denge bozuklukları konusunda başarılı hekim olmak bir tercih konusudur, çünkü fizyolojisini ve patofizyolojisini önemsemek özveri ile yaklaşım gerektirir. Bir yaşam biçimidir bu konuya tam hâkim olmak. En iyisini yapmak altyapı ve ekip gerektirir. Sabır gerektirir.

Biz aslına KBBKLİNİK’iz. Ancak hem gelişen trendlere ayak uydurmak hem girişte sözünü ettiğim gizemi kaldırmak ve hem de hastalarımızın beklentileri bu üzerine yoğunlaştığımız konuda ayrıca bir klinik oluşturma ihtiyacı doğurdu. Ekip, altyapı, deneyim ve bilgi birikimi etkenleri birleşince yarattığımız bu güçlü platformu sizlerle paylaşmak istedik. Tabii ki arkamızdaki bu güç sadece yurdumuzda değil ama yurt dışında da eğitim etkinliklerini sürdürmemiz için bir tetikleyici oldu.

Bu web sitesinde Baş dönmesi ve Dengesizlik ile ilgili aradığınız tüm sorulara yanıt bulacağınızı umuyoruz. Yerleştirdiğimiz onlarca video ile konunun daha anlaşılır olmasına özen gösterdik.

Özellikle modern tıp uygulamalarında ikincil kalmış olan araç tutması, deniz tutması, kapalı alan korkusu ve yükseklik korkusu gibi denge sistemini de ilgilendiren konularda sorunlarınıza karşılık bulmayı amaçladık. Kliniğimizde tedavi planladığımız hastalarımız için evde uygulanacak denge egzersiz programı videolarını buraya yerleştirdik.

Ayrıca tabii ki biz ulaşabilmeniz, hatta sorunlarınızı kendi aranızda paylaşabilmeniz için bir tartışma ve iletişim alanı oluşturduk.

Sorunlarınızın çözümünde yararlı olmasını umar esenlikler dileriz.

Prof. Dr. O. Nuri Özgirgin

KBB Klinik adına