Baş Dönmesi

Baş dönmesi ve Denge Bozukluklarının Tanısı

Baş dönmesi ve denge bozukluklarında tanı doğru tedavinin anahtarıdır. En sık görülen baş dönmesi nedeni BPPV (Kristal oynaması) çok tipik örnektir. Bilindiği gibi BPPV oluş mekanizması iç kulakta statik denge organı olan Utrikül adı verilen aland..

Baş dönmesi ve dengesizlik

Denge sistemi üç farklı duyu üzerine kurulmuştur. Gözlerimizle görürüz, nerede olduğumuzu, nereye gittiğimizi algılarız.

Denge Rehabilitasyonu için Ev Egzersiz Programı

Yatar Vaziyette Göz Hareketleri Yatar vaziyette baş hareketleri Oturur vaziyette göz hareketleri Oturur vaziyette baş hareketleri Oturur vaziyette omuz hareketleri Oturur vaziyette iken eğilip kalkma harek..

Baş Dönmesi

Bazı insanlar denge problemlerini baş dönmesi olarak nitelendirirler. Çevrenin dönmediği bu denge bozukluğu bazen iç kulağa bağlı bir problemden dolayı ortaya çıkar. Bazı insanlar ise denge sağlamaktaki zorluklarını vertigo kelimesiyle açıklarlar. Bu..

Meniere Sendromu

Meniere hastalığı şiddetli baş dönmesi, bulantı kusma, işitme kaybı, kulakta uğultu ve çınlama ile dolgunluk hissi ile karakterize bir hastalıktır. Özelliği krizler halinde gelmesidir. İlk kriz daima daha şiddetlidir ve uzun sürer. Her krizde eşlik e..