Sanal Gerçeklik

Görsel ve postüral doğal hareketli çevre simülasyonu: Yürüyen merdiven ortamı

Denge bozukluğu olan hastaların tedavisinde hem hareketli çevre koşullarının uyarısı ile görsel ve hem de bu hareketli ortam içinde kişinin derin duyu sistemlerini uyaran sanal gerçeklik uygulaması. Denge bozukluğu olan hastalar yürüyen merdivenlerde..

Zorlaştırılmış görsel refleks simülasyonu: Baş hareketi ile görmenin odaklanması

Özellikle görme-denge organı arasındaki reflekslerin uyarılmasının dengenin yeniden yapılandırılmasında büyük önemi vardır.

Optokinetik ortam simülasyonu

Görsel hareketlilik uyarısının görme yolları aracılığı ile beyne yönlendirilmesi ve denge sisteminin bu araçla güçlendirilmesi

Görsel ve postüral doğal hareketli çevre simülasyonu: Bir Metro simülasyonu

Denge bozukluğu olan kişiler kalabalık yerlere girmekten daima çekince duyarlar. Baş dönmesi hissini arttırdığını belirtirler. Metro gibi kapalı ve kalabalık yerler hem vestibulo-oküler ve hem de vestibülo-spinal refleksleri uyararak dengenin yeniden..

Görsel ve postüral doğal hareketli çevre simülasyonu: AVM Simulasyonu

Hastaların rahatsızlık duydukları diğer bir orta ise alışveriş merkezleri ve pazar yerleridir. Sanal gerçeklik ortamında alışveriş merkezlerinde hastaların özellikle gözlerini belli noktalara odaklamaları istenir. Böylelikle uyanan görsel – den..

Optokinetik doğal çevre simülasyonu: Doğal ortamda optokinetik simülasyon

Özellikle tren istasyonlarında hepimizin hissettiği ortamdır. Tren içinde iken yan raydaki diğer trenin hareketi, içinde olduğumuz trenin ilerlediği hissini uyandırır. Bu bir denge sistemi simülasyonudur ve denge bozuklukları tedavisinde kullanılır. ..